Розширення можливостей для інклюзивного навчання

18.03.2016

15 березня, ХНУРЕ підписав угоду про співпрацю з комунальною установою «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс ім. В.Г.Короленка» Харківської обласної ради.

Даний навчальний заклад вважається одним з кращих в країні у своїй категорії. Тут діти отримують комплексну базову освіту, розвиваються культурно і естетично, а також адаптуються до життя в соціумі.

«Наша мета – дати нашим вихованцям можливість надалі навчатися у вищому навчальному закладі. Для цього вони повинні мати більш високий рівень базової підготовки, ніж їх однолітки, оскільки їм потрібно більше часу, щоб адаптуватися до нових умов. Вони не повинні відставати», – зазначив директор навчального комплексу Олександр Білоусов.

Планується, що при більш тісній співпраці університету вдасться забезпечити комфортні умови для студентів з особливими потребами, а саме для людей з порушеннями зору. А викладачі університету зможуть отримати у педагогів комплексу консультації і рекомендації, щодо методичної роботи з такими студентами.

На даний момент в ХНУРЕ навчаються випускники даного закладу.

Вони відзначають, що в університеті створені умови для їх навчання та для своєчасного і повного освоєння навчальної програми. Викладачі завжди надають конспекти лекцій, охоче відповідають на питання, а однокурсники спочатку допомагають орієнтуватися в просторі.

«Я висловлюю своє захоплення і вдячність тим людям, педагогам, які беруть на себе величезну відповідальність навчати дітей з особливими потребами, допомагати тим, хто потребує цієї допомоги. Сподіваюся, що навчання в нашому університеті дасть цим дітям можливість знайти своє місце в суспільстві і реалізувати свій потенціал», – зазначив т.в.о. ректора університету Едуард Рубін.

зберегти цю сторінку в PDF