Проект «Розумний дім» від ХНУРЕ посів почесне третє місце

01.06.2016

Студенти Харківського національного університету радіоелектроніки здобули почесне третє місце зі своїм проектом «Розумний дім» на ювілейному конкурсі наукових робіт «Професіонали майбутнього – 2016» від Vodafone, фінал якого відбувся 30 травня в КиєвіВ основі проекту лежить нова послуга для клієнтів, яка забезпечить комфорт в будинку за рахунок датчиків стеження. Вони допоможуть контролювати безпеку житла і заощаджувати енергоресурси. Керувати новою системою можна як локально, так і віддалено через WEB інтерфейс і Android-додаток.
До складу нашої команди увійшли студенти факультету телекомунікацій та вимірювальної техніки, профілююча кафедра мереж зв’язку: Ткач А.Д. (ТК-12-1), Морковін А.А. (ТК-12-1), Морковін Е.А. (ТК-12-1), Заворотна М.Г. (ТК-12-1), Цибань Ю.А. (ТК-12-2). Команда працювала під керівництвом доцента кафедри мереж зв’язку А.І. Костромицького.
При цьому перше місце здобули студенти Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова, які представили проект «Віртуальний телефон» і послуги на його базі – додаток «CloudCam» і «Спам-фільтр SMS». На другому місці – команда Національного університету «Львівська політехніка» з проектом «Удосконалення архітектури та планування мережі радіодоступу». Переможці отримали грант в сумі 125 тисяч гривень, за друге і третє місце – планшети і смартфони
У цьому році в конкурсі «Професіонали майбутнього» взяли участь студенти та викладачі 11 провідних технічних вишів України. Всі команди розробляли проекти на тему «Технічні рішення для впровадження нових послуг з використанням технологій широкосмугової передачі даних». Проекти спрямовані на розвиток різних послуг, які дозволять підвищити дохід оператора.
Журі конкурсу, до складу якого увійшли представники Міносвіти, НКРЗІ, Держспецзв’язку, 11 ВНЗ-учасників, експерти «МТС Україна» і компаній-партнерів конкурсу, оцінювали наукові розробки команд, виходячи з інноваційності, практичного значення, логіки і архітектури проектування, швидкості реалізації і презентаційних навичок учасників. Переможці визначені абсолютною більшістю голосів

зберегти цю сторінку в PDF