Представники ІТ-індустрії та вищих навчальних закладів обговорили розвиток ІТ- освіти

21.12.2015

Представники ІТ-індустрії та вищих навчальних закладів, обговорили розвиток ІТ- освіти

17 грудня 2015 року у Великій конференц-залі Національної академії наук України відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Синергія: ІT освіта та ІT індустрія», у якій взяли участь заступник Міністра освіти і науки – керівник апарату Олег Дерев’янко, народні депутати, керівники провідних університетів, представники найбільших в Україні та Східній Європі ІТ-компаній, національні та міжнародні експерти з питань розвитку ІТ освіти.

Делегацію від ХНУРЕ на заході очолював т.в.о. ректора, доцент Едуард Рубін.

Учасники заходу обговорили питання створення механізмів визначення та вирішення кадрових проблем ІТ галузі, зокрема, щодо визначення відповідності рівня кваліфікації випускників потребам індустрії, підвищення інтересу молоді до ІТ- спеціальностей та вдосконалення процесу підготовки фахівців у сфері ІТ.

Олег Дерев’янко підкреслив важливість імплементації нового Закону України «Про вищу освіту» для розвитку потенціалу вищих навчальних закладів. Як зазначив заступник Міністра, закон надає можливість університетам розпоряджатися власними коштами поза системою Держказначейства, а отже розвивати наукові проекти і співпрацювати з бізнесом. Сьогодні також втілюється в життя постанова про скасування типових штатних розписів для вищих навчальних закладів. Тепер вищі навчальні заклади самі, без втручань, вирішуватимуть кадрові питання.

На думку заступника Міністра, великий прорив у вищій освіти може здійснити зміна системи фінансування університетів, відмова від старої – держзамовлення, та перехід на контрактне фінансування. «Держава, в особі Міністерства освіти і науки, висуває певні вимоги до університету й укладає з навчальним закладом індивідуальний контракт. Вищий навчальний заклад самостійно обиратиме, на які освітні програми скеровувати ці кошти і яких спеціалістів готувати», – пояснив Олег Дерев’янко.

Слід зазначити, що мета конференції – створити дієву платформу для діалогу і стратегічного співробітництва між керівниками державних органів, вітчизняних та закордонних вищих навчальних закладів і провідних ІТ компаній.

Організувала захід Асоціація «Інформаційні технології України». Організатори заходу переконані, що проведення конференції сприятиме поширенню кращого світового досвіду щодо розвитку ІТ освіти та її складових, консолідації пропозицій всіх учасників ринку, а також сприятиме налагодженню відносин у даній сфері та об’єднанню зусиль між всіма учасниками освітнього процесу.

Матеріал підготовлено за матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України.

 

зберегти цю сторінку в PDF