Пішов із життя Михайло Федорович Бондаренко – видатний вчений, талановитий керівник і педагог

01.09.2013

Ректорат, профспілкова організація Харківського національного університету радіоелектроніки з глибоким сумом сповіщають, що 1 вересня на 69-му році життя після тяжкої і тривалої хвороби пішов із життя Почесний громадянин Харкова, ректор Харківського національного університету радіоелектроніки Михайло Федорович Бондаренко

доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, Президент Міжнародної академії наук прикладної радіоелектроніки, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, засновник наукової школи, яка орієнтована на розробку теорії штучного інтелекту, розпізнавання мови та створення інформаційних систем і технологій.

Михайло Федорович народився 30 листопада 1944 р. у с. Крутоярівка Кегичівського району Харківської області. З відзнакою закінчив Харківський інститут радіоелектроніки і пройшов в його стінах усі ступені професійного зростання вченого та організатора у сфері освіти і науки.

Завдяки діяльності М.Ф.Бондаренка зі створення сучасної матеріально-технічної бази, реалізації кадрової, наукової, освітньої та інноваційної політики Харківський національний університет радіоелектроніки два роки поспіль посідає перше місце серед технічних вищих навчальних закладів України.

Тривалий час він очолював низку громадських і професійних організацій в Харкові та Україні. Видатні заслуги М.Ф. Бондаренка відзначені багатьма нагородами, серед яких ордени «За заслуги» IIІ та ІІ ступенів, «За трудові досягнення» та «Почесний Хрест».

Михайло Федорович володів унікальним мисленням, був видатним фахівцем, цілеспрямованим керівником та взірцем самовідданого служіння науці, освіті, університету. Його внесок в організацію та розвиток Харківського національного університету радіоелектроніки, у виховання науково-педагогічних кадрів є неоціненним.

Михайло Федорович Бондаренко назавжди запам’ятається нам щирою людиною, талановитим керівником і педагогом, який користувався високим авторитетом і повагою.

Світла пам’ять і щира любов до Михайла Федоровича назавжди залишиться в серцях колег, учнів, студентів і всіх, хто його знав.

Ректорат, профспілковий комітет
Харківського національного університету радіоелектроніки

зберегти цю сторінку в PDF