Перші результати співпраці з університетом ім. В.Лейбніца

31.10.2016

У Харківському національному університеті радіоелектроніки реалізується програма ERASMUS + «ProgrammeKeyActon1 Mobility for learners and stаff».
У відповідності з нею студенти ХНУРЕ проходять стажування, навчання та практичну підготовку до захисту дипломів у Ганноверському університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца. Їм виплачується стипендія і компенсуються витрати на проживання. У 2015 році в програмі брали участь студенти кафедри інформатики Тетяна Толмачова та Олег Астаппев, у 2016 – Максим Семикін (кафедра програмної інженерії) і Андрій Палеха (кафедра інформатики). Студенти брали участь у роботі лабораторії L3S за європейськими проектами 7RP і отримали високу оцінку від професора В. Нейдла.
За результатами стажування студенти Тетяна Толмачова та Олег Астаппев прослухали лекції з 4 дисциплін: «Аналіз формальних понять», «Формальні методи в розробці програмного забезпечення», «Тимчасовий пошук інформації», «Основи тимчасового пошуку інформації» та успішно захистили бакалаврські дипломні роботи з рекомендацією продовжити наукові дослідження й опублікувати роботи в міжнародних журналах.
Тема роботи Т. Толмачової – «Розробка методу для усунення неоднозначності власних імен в текстових документах», тема О. Астаппева – «Розробка ефективних методів вилучення власних імен з архіву даних».
У цьому році в ХНУРЕ відбувся дистанційний захист бакалаврів Аревик Авакян та Ірини Мукановскої з прямою трансляцією з Ганноверського університету імені Г-В Лейбніца, де студентки представили свої проекти: тренажер інтубації і штучну гортань для відтворення мови. У жовтні навчання в Ганноверскому університеті розпочали Лоліта Товстокор, Марія Каракуліна, Максим Семикін і Андрій Палеха.
За програмою студентської мобільності Erasmus + у роботі лабораторії біомедичного 3D-принтинга кафедри біомедичної інженерії ХНУРЕ бере участь магістр механічного факультету Ганноверського університету Максим Фільзов. 3-4 жовтня він взяв участь у роботі наукової конференції Українського медичного товариства «Сучасні методи консервативного та хірургічного лікування в оториноларингології», яка проходила в Києві.
Максим виступив з доповіддю, виконаною у співавторстві з науковцями кафедри оториноларингології ХНМУ і науковим керівником професором О. Авруніним. Доповідь була присвячена можливостям тривимірного віртуального і натурного моделювання анатомічних структур носової порожнини.
За результатами дослідження було укладено міжнародний чотиристоронній договір про наукове співробітництво в галузі 3D-моделювання та дослідження аеродинаміки носової порожнини між ХНУРЕ, ХНМУ, Українською стоматологічною академією (Полтава) та Ганноверським університетом.

зберегти цю сторінку в PDF