Пам’яті друга!

17.02.2017

Пішла з життя чудова людина, легенда світового спорту, Заслужений майстер спорту, учасник трьох Олімпійських ігор, де ставав двічі чемпіоном і бронзовим призером з волейболу.

Юрій Михайлович Поярков – найтитулованіший спортсмен України. 14 років був членом збірної команди СРСР, 7 з яких – капітаном команди. Неодноразовий чемпіон світу і Європи, внесений до книги рекордів Гіннеса, почесний громадянин Харкова і області, істинний патріот міста. Неодноразово Юрія Михайловича запрошували і настійно зобов’язували переїхати до Москви на дуже вигідних умовах. Але Юрій Михайлович залишився відданим своєму місту, де він народився, провів свої дитячі та юнацькі роки, виріс як спортсмен.

Можна перерахувати багато перемог Юрія Михайловича, але головна його заслуга – це людяність, доброта, чуйність. Жодні титули, звання не завадили йому залишатися хорошим товаришем для всіх любителів волейболу міста.

Юрій Михайлович деякий час працював у нашому університеті перед від’їздом до Сирії, де очолював як тренер національну збірну з волейболу. Багато товаришів по команді, та й просто волейболісти Харкова дуже вдячні Юрію Михайловичу за його підтримку в навчанні, в побуті, в знаходженні можливості відправки на різні змагання з багатьох видів спорту (зараз всі змагання, включаючи і міжнародні, платні), працевлаштуванні, лікуванні тощо.

Юрій Михайлович був головою Олімпійського комітету Харкова та області, депутатом багатьох скликань міської ради, головою тенісного клубу «Унікорт», завідував кафедрою спортивних ігор у Харківському національному педагогічному університеті. Він завжди залишався доступною і уважною людиною.

Відхід з життя Юрія Михайловича Пояркова – це велика втрата не лише спортивної еліти Харкова, а й усієї країни. Сумуємо!   Товариш по команді, друг по життю – завідувач кафедри фізичного виховання та спорту С.Ф. Танянський.

зберегти цю сторінку в PDF