Нові сторінки життя видатного випускника нашого університету

08.05.2015

Олексій Петрович Стахов – http://en.wikipedia.org/wiki/Alexey_Stakhov – доктор технічних наук (1972 р), професор (1974 р.), академік Академії інженерних наук України (1992 р). Його наукові інтереси стосуються теорії вимірювання, кодування і криптографії, комп’ютерної арифметики, чисел Фібоначчі і Золотого Переділу, історії та основ математики.
Після навчання в Київському політехнічному, потім Харківському авіаційному інститутах, в 1963 році він вступив до аспірантури Харківського інституту машинобудування, автоматики та обчислювальної техніки за спеціальністю технічна кібернетика. Його науковим керівником став завідувач кафедри технічної кібернетики професор Олександр Андрійович Волков, який визначив науковий шлях А.П.Стахова і надав йому величезну допомогу під час підготовцки та захисту в 1966 році кандидатської дисертації (у цьому роцы наш ВНЗ став називатися Харківським інститутом радіоелектроніки).
Напередодні дня народження А.П.Стахова – 7 травня, в останньому номері журналу De Lapide Philosophorum – «Філософський камінь» опубліковане інтерв’ю з цим видатним математиком-фібоначчістом, доктором технічних наук, творцем завадостійких комп’ютерних технологій. Тут він показує нові сторінки своєї біографії, згадує соратників, оцінює життєві події. Цей матеріал, безсумнівно, принесе користь тим, хто шукає свій шлях у науці, або у виборі майбутньої професії. Назва публікації – «На шляху до гармонії» http://de-lapide-philosophorum.umi.ru

зберегти цю сторінку в PDF