Наш студент – відомий прогеймер

25.11.2014

Студент 4 курсу радіотехнічного факультету ХНУРЕ Гліб Ліпатніков – відомий прогеймер тобто професійний гравець в комп’ютерні ігри. Основним заробітком прогеймерів є призові і зарплати за гру на змаганнях з кіберспорту. У той час як прогеймер фінансово залежний від ігор, проведення часу за ними не вважається «вільним» і може приносити менше задоволення гравцеві, бо тоді ігри для нього стають роботою. У Південній Кореї та Японії прогеймери спонсоруються великими компаніями і можуть заробляти понад $100000 на рік.
Поспілкувавшись з деканом свого факультету Сергієм Миколайовичем Сакалою, Гліб розповів, що грає в команді, яка є №2 у світовому рейтингу з комп’ютерної гри Dota2. У команді чотири українці і один росіянин. Наш студент – переможець і призер багатьох світових турнірів. Найголовніше досягнення – гранд-фінал турніру «The International», в Сіетлі США, де його команда Natus Vincere (з лат. – Народжені перемагати) отримала пристойні призові із загального призового фонду в $1,5 млн.
Гліб дуже завантажений: турніри в середньому раз на місяць по 3-4 дні, щодня тренування. Якщо три дні не пограв – вже й рівень не той. Кіберспорт – відносно новий вид спорту, тут незрозуміло виразно, коли потрібно закінчувати і що робити в майбутньому. Але що точно – так це те, що в 30 років реакція гірше, ніж у 16 (у США середній вік гравців складає 35 років з ігровим стажем понад 12 років).
Історія становлення Гліба як гравця така: спочатку приставка, потім ПК, а коли з’явився Інтернет, то близько 80% вільного часу став приділяти комп’ютерним іграм. Батьки говорили, що «комп’ютерними іграми не заробиш». Після перших успіхів батьки стали підтримувати Гліба за що він їм дуже вдячний і тепер сам допомагає батькам матеріально. У певний час Гліб з подивом зрозумів, що досягнувши успіхів у кіберспорті можна бути «багатим і знаменитим». Кіберспорт – це не IT. Тут змагальний ефект перш за все. Після закінчення кар’єри гравця Гліб планує залишитися в цій сфері: поле діяльності широке – менеджмент команд, організація турнірів, маркетинг і т.п.
Як зазначив Сергій Миколайович, незважаючи на колосальну завантаженість у кіберспорті, Гліб є успішним студентом за спеціальністю «Системи технічного захисту інформації» РТ факультету, бере участь у заходах, що проводяться у вузі з кіберспорту, забезпечує призи, подарунки та автографи.

Більш детальна інформація про досягнення Гліба та його команди за посиланнями:
http://wiki.teamliquid.net/dota2/Funn1k
http://ru.wikipedia.org/wiki/Natus_Vincere

зберегти цю сторінку в PDF