На кафедрі українознавства відбулася V Міжвузівська науково-практична конференція

09.12.2013

У кінці листопада кафедра провела V Міжвузівську науково-практичну конференцію «Життєвий шлях та творча спадщина Т.Г. Шевченка: історико-філологічний погляд», якою відкрила низку наукових та культурних заходів в ХНУРЕ, місті та області, присвячених 200-річчю з дня народження видатного поета.

У конференції взяли участь 104 студенти із різних вишів Харкова, Києва, Сум і Одеси. На пленарному засіданні пролунали привітання учасникам конференції від завідувача кафедри українознавства професора Н.В. Чорної, декана факультету навчання іноземних громадян професора М.А. Омарова, доцента кафедри стилістики української мови НПУ ім. М.П. Драгоманова І.Б. Іванової, помічника ректора з виховної роботи Є.С. Сакала. З великим інтересом були сприйняті виступи студенток 4 курсу СумДУ Анастасії Середи «Роль поезії Тараса Григоровича Шевченка в сучасному і минулому України» і Ксенії Середи «Старослов’янізми в поезії Тараса Григоровича Шевченка», студентів 1 курсу ХНУРЕ Олексія Мар’єнка «Особливості походження прізвищ селища Пересічне Дергачівського району» і Олексія Шабаліна ««Великий льох» як філософсько-поетична концепція історії України».

Під час роботи конференції працювало дві секції: «Сучасні аспекти дослідження та аналізу мови; мовна спадщина Кобзаря» (31 доповідь) і «Місце Т.Г. Шевченка в історії та культурі України» (50 доповідей).

Наприкінці конференції за результатами голосування визначено кращих доповідачів. Переможці були нагороджені грамотами:

Секція 1

  • 1 місце – В.В. Кравець, І.В. Науменко (ХНУРЕ, гр. ЕПС-13-1, науковий керівник – ст. викл. А.В. Сергієва).
  • 1 місце – К.О. Андрєєв (ХНУРЕ, гр. ЕПС-13-1, науковий керівник – ст. викл. А.В. Сергієва).
  • 2 місце – В.В. Івченко (ХНУРЕ, гр. КІ-13-3, науковий керівник – ст. викл. А.В. Сергієва).
  • 3 місце – Н.С. Калайда (ХНУРЕ, гр. КН-13-1, науковий керівник – ст. викл. В.Л. Циганенко).

Секція 2

  • 1 місце – О.М. Берест (ХНУРЕ, гр. КН-13-5, науковий керівник – доц. Е.А. Коваленко).
  • 2 місце – І.Є. Сизоненко (ХГПА, гр. 611-Ф, науковий керівник – О.Г. Шалепа).
  • 3 місце – Н.А. Лісна (ХНУВС, гр. ПФ дср-13-2, науковий керівник – доц. В.В. Заборовський).

За найкращий виступ на пленарному засіданні було нагороджено грамотою студента О.М. Мар’єнка (ХНУРЕ, гр. ВПС-13-2, науковий керівник – ст.викл. А.В. Сергієва).

Бажаємо успіхів та творчого натхнення молодим науковцям! 

зберегти цю сторінку в PDF