На кафедрі ПЕЕА відбулася презентація обладнання промислової автоматизації, отриманого в рамках Темпус-проекту ТАТУ

13.11.2015

10 листопада на кафедрі проектування та експлуатації електронних апаратів Харківського національного університету радіоелектроніки відбулася презентація обладнання промислової автоматизації (NRG meeting 3), отриманого в рамках Темпус-проекту (544010-TEMPUS-1-2013-1-DE-TEMPUS-JPHES) ТАТУ (тренінги з технологій автоматизації для України).

Обладнання дозволяє проводити навчання студентів на рівні бакалаврату та магістратури, проводити перепідготовку та підвищення кваліфікації представників промисловості за такими технологіями:

1. Програмування промислових контролерів:

        1.1. PC Worx;

        1.2. CoDeSys.

2. Промислові мережі:

        2.1. Industrial Ethernet by Profinet;

        2.2. Industrial Ethernet by Modbus TCP;

        2.3. Proxy to PROFIBUS.

3. Бездротові технології передачі даних.

4. Системи реального часу.

5. Стандарт OPC DA.

Таким чином, окремі навчальні модулі з програмування ПЛК, створення HMI та промислових мереж можуть бути використанні для підвищення рівня практичного викладання  дисциплін з промислової автоматизації на кафедрах проектування та експлуатації електронних апаратів, радіоелектронних систем, технології автоматизації виробництва радіоелектронних та електронно-обчислювальних засобів.

Презентацію відкрив завідувач кафедри ПЕЕА професор Ігор Іванович Ключник. Він розповів про реалізацію Темпус-проекту ТАТУ, починаючи з грудня 2013 року, та підкреслив, що ця робота триватиме до кінця 2016 року. Результатом виконання проекту стане створення на базі кафедри ПЕЕА тренінг-центру з промислової автоматизації, а також розробка навчально-методичних модулів, як для навчання студентів, так і для підвищення кваліфікації спеціалістів промисловості.

Координатор Темпус-проекту ТАТУ Павло Вікторович Галкін окреслив перспективи використання обладнання для організації магістерських програм Automation Engineering та Embedded Systems, а також склад TSL (Tatu Smart Lab).

Доцент кафедри РЕС Дмитро Борисович Євсєєв розповів про перспективи використання TSL та можливості розширення за рахунок додаткових модулів.

Своїми враженнями від роботи з новим обладнанням, а також  від проходження тренінгу в на базі Івано-Франківського національного університету нафти та газу, де партнери проекту з Европейського союзу проводили тренінг на  TSL, поділився студент гр. РЕАЗм-15-1 Віталій Вікторович Гавриленко.

Інженер ТОВ «Фенікс Контакт» Артур Томасович Коробов підтвердив, що створення Тренінг-центру з промислової автоматизації в ХНУРЕ є надзвичайно актуальним, бо саме технології, представлені в  TSL активно використовуються в Україні.

Присутні на презентації виконуюча обов’язки ректора університету професор Наталя Совєтівна Лєсна та професор Микола Іванович Сліпченко наголосили, що реалізація проекту стала можливою завдяки активній роботі кафедри ПЕЕА з компаніями з промислової автоматизації (в 2010 році була створена лабораторія EduNet німецької компанії Phoenix Contact) та участі в роботі Асоціації промислової автоматизації України. Керівництво вишу побажало учасникам та партнерам Темпус-проекту успіхів у реалізації таких необхідних для розвитку науки та практики програм, а також не зупинятись на досягнутому та вдосконалювати можливості викладачів та студентів за рахунок проектів ЕРАЗМУС+.

 

 

 

зберегти цю сторінку в PDF