Ми відзначили День університету

14.10.2013

Минулої п’ятниці у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулися урочистості з нагоди Дня університету.

Почалося свято з відкриття університетського музею. Власне, історія музею давня, але в цей день він, нарешті, набув нове, чудове приміщення. Його співробітники на чолі з керівником Л.О. Тихоненко доклали чимало сил, знання і любові, аби наповнити це затишне приміщення цінними експонатами, матеріалами й інформацією. На відкриття музею були запрошені декани, завідувачі кафедр, представники громадських організацій вишу. Слова привітання з цієї нагоди виголосили виконуюча обов’язки ректора Н.С. Лєсна і голова профкому працівників ХНУРЕ І.І. Ключник. Отже, маємо сучасний, облагороджений заклад, де зберігатимуться наш історія, наша пам’ять, наше життя.

Наступним пунктом святкових заходів став університетський стадіон. Колектив кафедри фізичного виховання підготував до цього дня демонстрацію здобутків студентів і викладачів ХНУРЕ на спортивних аренах міста, області, України, Європи і світу. Перед господарями і гостями свята пройшли атлети з усіх  видів спорту, які в нас культивуються. Кращі факультети і спортсмени отримали свої пам’ятні нагороди. А згодом відбулися показові виступи спортсменів. Не обійшлося і без змагання деканів, які демонстрували своє вміння з кульової стрільби. Свято на стадіоні по-справжньому було розмаїтим і барвистим.

Майже одночасно з подіями на стадіоні у фойє другого поверху відбувся сеанс одночасної гри в шашки на 25 дошках міжнародного гросмейстера В.К. Нєвєрова.

Головні святкові події відбулися в актовому залі університету, де на присутніх тут студентів, викладачів, співробітників чекала приємна несподіванка. До нас на День університету завітав перший космонавт незалежної України, Герой України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України Леонід Каденюк, якого зал зустрів бурхливими оплесками.

З теплими словами привітання звернулася до присутніх у залі виконуюча обов’язки ректора Н.С. Лєсна,  яка поздоровила всіх зі святом і побажала їм усіляких гараздів, успіхів у роботі і доброго здоров’я.

А потім почалася шоу-вистава «Vivat, Alma Mater!», за участю творчих колективів ХНУРЕ.

У виступи аматорів сцени гармонійно впліталися вітання з 83 річницею університету. Найпочеснішим привітанням було від Героя України, льотчика-космонавта Л.К. Каденюка. Наш високий гість прибув не з порожніми руками. Він передав адрес з вітанням університету від громадської організації «Рада з екологічної безпеки» і вручив орден Міжнародного громадського фонду захисту людської гідності і безпеки –  «Достоинство» професору М.І. Сліпченку. Микола Іванович нагороджений за великий внесок у справу захисту людської гідності й безпеки, а Диплом Фонду про цю нагороду підписав льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу В.В. Горбатко.

Ще одне приємне привітання прозвучало від голови профкому працівників ХНУРЕ І.І. Ключника. І теж не з порожніми руками. Він оголосив результати конкурсу «Краще про ХНУРЕ» і нагородив дипломами переможців за кращі сайт, картину, рекламу, відеофільм, анекдот і вручив їм книгу про історію університету. Були вручені нагороди і переможцям конкурсу «Мій дід (баба, батько, мати) працює у ХНУРЕ».

У цілому, свято видалося грандіозним і захоплюючим, і надовго запам’ятається тим, хто слідкував за його перебігом. 

зберегти цю сторінку в PDF