Міністерство освіти і науки України опубліковало результати внутрішнього аудиту діяльності ХНУРЕ за 2014 та 2015 роки.

18.03.2016

На сайті МОН 17 березня було опубліковане повідомлення щодо результатів внутрішнього аудиту ХНУРЕ. Ця перевірка охоплювала окремі питання діяльності університету за період 2014-1015 роки.

Згідно з текстом повідомлення, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 14.01.2016 № 19 сектором внутрішнього аудиту проведено позаплановий внутрішній аудит окремих питань діяльності Харківського національного університету радіоелектроніки.

У повідомленні наголошується, що за результатами проведеного внутрішнього аудиту виявлено низку фактів діяльності навчального закладу, які негативно впливають на стан фінансово-бюджетної дисципліни в університеті, що призвело до створення ризиків втрати фінансових та майнових ресурсів навчального закладу; завищення бюджетних асигнувань на загальну 1 621 442,48 грн; втрати фінансових та майнових ресурсів на суму 2 313 012,40 грн; здійснення фінансово-господарських операцій на суму18 161 203,45 грн при відсутності на це законних підстав, в тому числі розкрадання коштів вищого навчального закладу та/або фінансування тероризму в сумі 314 185,67 гривень.

Внаслідок встановлених фактів щодо недоліків, суперечностей та незаконних дій в діяльності університету аудиторською групою надано негативний висновок стосовно діяльності навчального закладу.

Про результати даного внутрішнього аудиту проінформовано правоохоронні органи України.

Т.в.о ректора університету Едуард Рубін запевняє, що мета цього аудиту не полягала в бажанні когось покарати або звільнити. Він був проведений для виявлення та усунення недоліків на порушень, що призвели до ситуації, в якій опинився ХНУРЕ. Це, зо його словами, етап очищення, через який потрібно було пройти, щоб адаптуватися до діяльності у нових умовах, які диктує нам держава, ринок, суспільство.

«Тільки чесність, прозорість та усунення корупційних схем дозволять нашому університету подолати складнощі, забезпечити гідне фінансування, залучити інвестиції та посилити позиції одного з провідних освітніх закладів України, і укріпитися на світовому рівні», – підкреслив Едуард Рубін.

зберегти цю сторінку в PDF