Компанія «ON AIR» – надійний партнер ХНУРЕ

03.11.2015

9 жовтня в Харківському національному університеті радіоелектроніки оголошено про створення першої в Україні Лабораторії фізичних основ і технологій бездротового зв’язку на базі бездротового WiFi – обладнання компанії RUCKUS WIRELESS (США).

Ця значна подія була приурочена до ювілею університету. В урочистій обстановці керівництву, професорсько-викладацькому складу, студентам і гостям університету були презентовані перспективи Лабораторії та можливості наданого для її діяльності обладнання.

Відкриття Лабораторії ФОТ БС стало черговим кроком на шляху переходу до освіти нової якості, а доступ до нових технологій дозволить готувати фахівців, які здатні впроваджувати технології бездротового зв’язку нового покоління.

Такий прорив став можливий завдяки тісному співробітництву університету з телекомунікаційною компанією «ON AIR», компанією-дистриб’ютором Smart Network Distribution і компанією Ruckus Wireless – постачальником продуктів і технологій інтелектуальних мереж WiFi.

Використання можливостей Лабораторії ФОТ БЗ буде сприяти реалізації проектів з розвитку систем бездротової передачі даних університету, розробці засобів підтримки бездротових технологій, створенню спеціалізованого програмного забезпечення для бездротових мереж, реалізації інших проектів.

Обладнання Ruckus, що передається, являє собою одно- і дводіапазонні точки бездротового WіFі доступу зовнішнього і внутрішнього виконання, а також керуючий контролер для керування функціонуванням бездротової мережі.

Адаптивні антени точок доступу з керованою діаграмою спрямованості та підтримка одночасного обслуговування пристроїв в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц дозволяє обладнанню функціонувати без зниження показників якості послуг для кінцевого користувача, в умовах надзвичайного завантаження смуги WiFi, наявності радіоперешкод і неминучої інтерференції сигналу від інших пристроїв. Використання контролера дає змогу швидко масштабувати покриття і ємність мережі WiFi.

В основі рішень компанії Ruckus лежить запатентована технологія «Smart WiFi», що реалізує вдалі технологічні рішення, а саме: адаптивне керування радіосигналами й діаграмою спрямованості антен (BeamFlex), автоматичний вибір каналу на основі періодичного аналізу навантаження мережі (ChannelFly), стійка мережа з осередків, що автоматично оптимізуються (SmartMesh), автоматичне конфігурування пристроїв користувача (Zero IT config) і динамічний захист WiFi (динамічні, попередньо надані ключі).

Технології, що використовуються забезпечують високий рівень надійності з’єднання, дальності і швидкості передачі даних, а також широкий діапазон додаткових послуг, що здійснюються через WiFi. Перераховані вище технології унікальним чином виділяють і підтримують сигнали WiFi в трактах і каналах з найкращими характеристиками, що дозволяє адаптуватися до змін умов навколишнього середовища, а також уникати перешкод, які погіршують робочі характеристики WiFi.

Функції роумінгу дають змогу забезпечити вільний і безперервний доступ до ресурсів Інтернет різних пристроїв користувачів (телефонів, смартфонів, планшетів і ноутбуків) при переміщенні в межах зони покриття WiFi-мережі.

Можливості Лабораторії ФОТ БЗ можуть бути використані для проведення лабораторних робіт з курсів «Основи бездротового зв’язку», «Цифрові системи зв’язку», «Мережеві протоколи і стандарти»,  «Поширення радіохвиль в мобільних системах зв’язку» та інших курсів. Обладнання дозволяє проводити дослідження електромагнітної сумісності різних стандартів бездротового зв’язку, досліджувати можливості використання випромінювання бездротових пристроїв для визначення місця розташування об’єктів, поширення радіохвиль у приміщеннях, а також режими роботи бездротової мережі.

На базі Лабораторії фізичних основ і технологій бездротового зв’язку планується створити інформаційно-консультаційний центр, метою якого стане інформаційна підтримка та просування «розумних» WiFi-технологій, прискорене освоєння передових комунікаційних і обчислювальних рішень для підприємств, а також популяризація та розповсюдження рішень на базі сучасних бездротових систем.

У сфері міжнародного співробітництва створення Лабораторії ФОТ БЗ надасть можливість здійснити плани з більш ефективного проведення науково-технічних конкурсів та міжнародних наукових конференцій.

ПРО КОМПАНІЮ

Компанію «ON AIR» (ТОВ «ОН ЕЙР ВС») включено до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації України. Компанія займається питаннями організації надання послуг дротового і бездротового Інтернет, продажем і налаштуванням телекомунікаційного обладнання для вирішення завдань бізнесу, питаннями монетизації мереж WіFі. На цей час компанія обслуговує близько тисячі дротових клієнтів – фізичних осіб і організацій. Власна бездротова мережа компанії «ON AIR» здатна обслуговувати кілька десятків тисяч абонентів одночасно.

Компанія Smart Network Distribution http://snd-it.com/ – дистриб’ютор, що спеціалізується на просуванні інноваційних технологій і IT-рішень корпоративного і операторського класів. Ключові напрямки роботи компанії – WiFi-рішення, уніфіковані комунікації та системи інформаційної безпеки. Місія компанії – реалізація вертикальних рішень і сміливих проектів через мережу сертифікованих партнерів, провідних системних інтеграторів і постачальників ІТ на території України, Грузії, Молдови та країн СНД.

Компанія Ruckus Wireless http://ru.ruckuswireless.com/  – заснована у 2004 році, працює на світовому ринку рішень для інфраструктури бездротового Інтернету, а також корпоративних бездротових мереж. Компанія є глобальним постачальником продуктів і технологій Smart Wi-Fi операторського класу. Сьогодні це компанія, що швидко розвивається в області технологій бездротового зв’язку у світі, що характеризується швидким зростанням рівня доходів. Будучи високо диверсифікованою і глобальною компанією, Ruckus має науково-дослідні центри в Саннівейлі (Каліфорнія, США), Шеньчжені (Китай), Бангалорі (Індія), Тель-Авіві (Ізраїль) і Тайбеї (Тайвань).

КОНТАКТИ

Соколов Денис Анатолійович – Координатор проекту

Заступник директора з розвитку ТОВ «ОН ЕЙР ВС»

+38 (067) 5706059, +38 (093) 3779000

sokolov@onair.kh.ua

  

зберегти цю сторінку в PDF