ІТ-спеціалісти з ХНУРЕ – найзатребуваніші

31.05.2013

У рейтингу вузів, складеному журналом «Фокус», Харківський національний університет радіоелектроніки виявився одним з найкращих в Україні з підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій.

Ґрунтуючись на результатах рейтингу Фокуса «Найперспективніші галузі та професії», а також на даних проекту компанії СКМ «Дискусійний клуб», редакція відібрала 60 вузів III і IV рівнів акредитації, які готують фахівців у сфері АПК, економіки, фінансів і банківської діяльності, інформаційних технологій, юриспруденції, металургії, будівництва та архітектури. При відборі програм співпраці з роботодавцями ключовими критеріями були практика чи стажування в компанії-партнері і кількість випускників, які працевлаштувалися за фахом у компанії-партнері. Складаючи ж лістинг міжнародних проектів, редакція в першу чергу звертала увагу на можливість пройти практику або стажування за кордоном, а також отримати диплом зарубіжного університету.

До рейтингу за кращими міжнародними програмами слід додати, що співпраця університету з зарубіжними вузами і компаніями в галузях радіоелектроніки, телекомунікацій, інформаційних технологій та обчислювальної техніки активно розвивається за такими напрямками, як: виконання спільних наукових досліджень, міжнародних проектів і програм, участь у конференціях, семінарах, конкурсах, виставках, організація наукових та академічних стажувань з обміну досвідом між вітчизняними і зарубіжними вченими та викладачами, організація проведення курсів лекцій запрошеними провідними лекторами, співпраця в освітній сфері, участь у програмах студентського обміну, реалізація програм спільної підготовки магістрів, наукове та виробниче стажування студентів у великих зарубіжних компаніях, участь студентів у пілотних проектах компаній з перспективою подальшого працевлаштування.

Крім зазначеного в переліку університету Ліннеус (Linneaus University, Вакхо, Швеція), ХНУРЕ активно розвиває міжнародне співробітництво і зміцнює наукові зв’язки з іноземними партнерами, – університетами та компаніями, – багатьох країн, серед яких: Болгарія, Білорусь, Великобританія, Греція, Грузія, Естонія, Китай, Мексика, Німеччина, Росія, США, Сербія, Фінляндія, Франція, Японія та ін.

Співробітництво в науковій сфері супроводжується наданням додаткових можливостей студентам старших курсів підвищити свій освітній і професійний рівень за рахунок участі у спільних програмах з такими відомими виробничими та науковими організаціями, як:

У цілому, укладено понад 50 договорів та угод між університетом та зарубіжними вузами і компаніями.

Що ж до кращих програм вузів та роботодавців, то в ХНУРЕ в цьому відношенні накопичений багатий досвід. Крім названих в рейтингу кампаній, з якими співпрацює університет, – «Міратех» (Київ), «Інфобуд» (Харків), EPAM Systems (Харків), GlobalLogic Inc. (Харків), NIX Solutions (Харків) за програмою «Молодий IT-спеціаліст» та «Сигма Україна» (Харків) – Agile development, – їх набагато більше. Лише тільки в цьому році з нашими партнерами «Центр-Кар’єра» провів близько 20 різних заходів. Слід зауважити, що більшість випускників ХНУРЕ влаштовуються саме в ці провідні фірми. Як тут кажуть, наші є скрізь – від Харкова до Силіконової долини.

А про ту роботу, яку веде університет, з роботодавцями можна дізнатися на сайті нашого Відділу практики «Центр-Кар’єра».

У цілому, якщо судити з рейтингу, опублікованому в «Фокусі» (№ 21 (333) від 24.05.2013), то він відображає реальний стан справ у підготовці ІТ-спеціалістів в Україні.

зберегти цю сторінку в PDF