Двері, відчинені в реальне майбутнє

13.12.2012

У травні минулого року в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулася знаменна подія – відкрилася перша науково-навчальна лабораторія з ІТ-технологій. Це був спільний проект ХНУРЕ та однієї з найбільших ІТ-компаній світу – ЕРАМ Systems.Заснована в 1993 році, ЕРАМ Systems сьогодні визнаний лідер у таких галузях, як розробка, тестування, супровід і підтримка програмного забезпечення і бізнес-додатків; інтеграція додатків на базі продуктів SAP, Oracle, IBM, Microsoft; створення виділених центрів розробки (центрів компетенції), центрів тестування і контролю якості програмного збезпечення; ІТ-консалтинг з урахуванням галузевої специфіки бізнесу.

Співпраця кампанії з нашим університетом постійно підтримується на різних рівнях. Треба відзначити, що воно приймає системний характер. Взяти, приміром, останні події. У листопаді ЕРАМ Systems була одним з генеральних партнерів Ярмарку вакансій в ХНУРЕ, а вже на початку грудня Харківський філіал компанії організував для наших студентів День відкритих дверей.

У споруду на Новгородській 11-А, де розміщена компанія, потрапити непросто, і це спочатку трохи збентежило, бо не в’язалося з «відкритими дверима». Але такі правила. А всілякі сумніви моментально зникли після спілкування з гостинними господарями.

Максим Почебут – менеджер кампанії – багато цікавого розповів гостям і про історію створення ЕРАМ Systems, і про зміст її діяльності, і про умови роботи в ній.

ХНУРЕ та ЕРАМ Systems – серйозні партнери в справі освітніх ініціатив та проектів

Сьогодні EPAM Systems – найбільша ІТ-компанія, яка здатна запропонувати своїм замовникам повний спектр послуг і компетенцій для розробки і розвитку корпоративних ІТ-систем. Вона об’єднує понад 8100 висококваліфікованих ІТ-професіоналів: програмістів, керівників проектів та бізнес-аналітиків, фахівців з забезпечення якості програмних продуктів, архітекторів програмного забезпечення, перекладачів і дизайнерів.

Власне, мета співпраці ЕРАМ Systems з провідним технічним вузом України, яким є ХНУРЕ, – це залучення до навчання та роботи талановитих студентів, які в подальшому могли б успішно тут трудитися. Позитивний досвід такої співпраці з університетами вже існує у підрозділів ЕРАМ Systems в Білорусії та Росії. Харківська філія компанії прагне активно розвивати освітній напрям. Вона запрошує до співпраці студентів 3-5-х курсів та спеціалістів з технічною освітою. Тут пропонують безкоштовно пройти навчання сучасним технологіям розробки та тестування програмного забезпечення з подальшим працевлаштуванням в компанії.

Було приємно відзначити, як багато випускників ХНУРЕ тут працює. Один з них, Ілля Кононов, випускник кафедри програмної інженерії, закінчив ВНЗ в цьому році. Він був радий цій несподіваній зустрічі зі своїм деканом, професором В.П.Машталіром і директором ЦТДН, доцентом В.І.Кауком. І, природно, поділився своїми враженнями про роботу, про оточення. Йому тут подобається.

До слова, EPAM Systems приділяє величезну увагу навчанню та підвищенню кваліфікації співробітників і фахівців. На основі багаторічного досвіду роботи в галузі ІТ, в компанії був створений власний навчальний центр з метою підвищення кваліфікації та навчання початківців, зайнятих у проектуванні, створенні та тестуванні програмних продуктів.

Досвідчені фахівці компанії надають співробітникам EPAM Systems і всім бажаючим можливість навчитися сучасним мовам і технологіям програмування та іншим дисциплінам, володіння якими дозволить створювати програмні продукти світового рівня. Тренінги проводяться безкоштовно, у мірі формування груп. Після закінчення навчання тим студентам, які успішно пройшли випускне тестування та співбесіду, пропонується позиція розробника або тестувальника програмного забезпечення в компанії EPAM Systems.

Думаємо, студентам ХНУРЕ відвідини такої великої і авторитетної фірми запам’ятаються надовго, і, хто знає, як складеться доля… Напевно, деякі з них все-таки стануть співробітниками EPAM Systems. Принаймні, компанія і університет цього прагнуть.

зберегти цю сторінку в PDF