В ХНУРЕ створять нову лабораторію

28.12.2015

25 грудня т.в.о. ректора, доцент Едуард Рубін і завідувач кафедрою ПЕЕА, професор Ігор Ключник провели зустріч з представниками компанії «Phoenix Contact», з якими підписали договір про уніфікацію освітніх послуг в області технологій автоматизації з використанням обладнання, отриманого в рамках проекту TEMPUS.

У проекті беруть участь ще 4 вузи з України, і спрямований він на забезпечення бази для підготовки студентів до роботи зі спеціальним обладнанням. Університет співпрацює з компанією з 2012 року, за цей час вона допомагала студентам брати участь у різних конкурсах, розробила три навчальних модуля, а тепер виступає партнером в грантовому проекті, за яким університету було надано навчальне обладнання.

Отримане за грантом обладнання є унікальним тим, що на одному майданчику зібрані контролери від провідних виробників: Siemens, Phoenix і багатьох інших. Студенти вже можуть звикати до реальних умов роботи з пристроями, вивчати інтерфейс, який, до речі, реалізований англійською мовою. Поки що це обладнання розподілено по аудиторіях, однак, було прийнято рішення виділити під нього окреме приміщення, так що незабаром це буде ціла лабораторія.

Перш, ніж вчити студентів, викладачі кафедри самі прослухали ряд семінарів за кордоном і пройшли підготовку до роботи з таким обладнанням. Тепер передають досвід молодому поколінню фахівців.

Едуард Рубін також озвучив свій намір впровадити систему зрізу знань. Незабаром буде розроблено механізм незалежної оцінки знань студентів, який дозволить тестувати студентів 3-4 курсів з профільних дисциплін. За результатами з’явиться уявлення про рівень підготовки студентів.

Викладачі заспокоюють: боятися не варто. Завдання будуть розроблені для перевірки загального рівня підготовки за фахом, і якщо студент ходив на пари і вчив, він з ними впорається, а до такого роду перевіркам студентів будуть окремо готувати.

 

зберегти цю сторінку в PDF