День Героїв Небесної Сотні. Пам’ятаємо, вшановуємо

20.02.2017

У цей день, 20 лютого, в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулися меморіальні заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні, які три роки тому віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.Університет особливо позначений тими подіями, бо саме наш випускник увійшов до числа людей, що продемонстрували всьому світові жертовну відвагу та силу духу, здобувши вічну подяку й пам’ять нащадків. Ім’я його – Євгеній Котляр – Герой України, Герой Небесної Сотні.

Батько Героя – Микола Іванович Котляр та заступник голови – керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев завітали до ХНУРЕ, щоби покласти квіти до меморіальної дошки Євгенію Котляру, переглянути експонати в музеї історії вишу, присвячені нашому випускнику, зустрітися з сьогоднішніми студентами й разом з ними взяти участь у заходах пам’яті, які ініціювала голова ХОДА Юлія Світлична.

Анатолій Бабічев, зокрема, відзначив особливий характер тих подій:

«Нам дуже важко згадувати про них, нам дуже важливо згадувати тих людей, які віддали свої життя за розвиток України. Хочу, щоб ми з вами постійно пам’ятали наших героїв, щоб ці жертви не були марними. Ми маємо зробити все, щоб  Україна стала дійсно незалежною, суверенною, багатою, європейською та щасливою країною».

Звертаючись до присутніх, до молодих, керівник університету Валерій Семенець наголосив на тому, що «волелюбність Українського народу та його прагнення до свободи бере початок ще з сивої давнини. Громадянська і національна відвага, стійкість та незламність духу завжди були і будуть характерними рисами українців. З Україною в серці кожен з нас пам’ятатиме героїв, що ціною власного життя боронили найголовнішу цінність – свободу.

В нашому університеті навчався громадський активіст, Герой Небесної Сотні Євгеній Котляр. Дві кулі на виліт забрали його життя, коли він 20 лютого на Інститутській допомагав виносити поранених. Ми пишаємося подвигом нашого випускника.

Обов’язок кожного з нас бути гідними пам’яті Героїв Небесної Сотні. Вшануймо ж їх пам’ять вчинками, достойними громадян квітучої та незалежної України».

«Женя був надзвичайно миролюбним, розумним, ерудованим, отримав музичну освіту і любив класичну музику. Йому пропонували працювати в Польщі, у нього була гарна дівчина. В інший час він міг прожити щасливе і довге життя, – згадує про свого сина Микола Іванович Котляр. –  Але коли настав час, коли потрібно було вийти і сказати своє слово, він виявився настільки стійким, що декілька разів ходив у найпекельніше місце, звідки виносив поранених, прикривав їх своїм щитом. Щоразу він міг віднести і залишитися, але не зупинявся, а знову й знову йшов за пораненими. Тому що для нього мир та Україна – це були не порожні слова».

«Ангели майдану» – так промовисто називався концертний захід, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

зберегти цю сторінку в PDF