На кафедрі САПР відзначили Міжнародний день Arduino

05.04.2016

2 квітня, ХНУРЕ вперше з ініціативи співробітників кафедри ТАВР і студентського конструкторського бюро «Робототехніка і мехатроніка» долучився до святкування Всесвітнього дня Arduino, WorldArduinoDay 2016.

Arduino це програмно-апаратна платформа з відкритим вихідним кодом, створена для швидкої і легкої розробки різноманітних електронних пристроїв.

Ардуіно може отримувати дані про навколишній світ завдяки датчикам і реагувати, керуючи світлом, серводвигунами і іншими приладами. Мікроконтролер на платі програмується за допомогою мови програмування Arduino і середовища розробки Arduino.

В рамках зустрічі учасники обговорили останні віяння в робототехніці і суміжних сферах, а кафедра ТАВР представила глядачам свої новітні розробки, провела тематичні майстер-класи. На основі Arduino кафедра практикується в створенні автономних мобільних платформ.

Студенти теж відзначилися винахідливістю і креативом. Вони підключали до плати різні датчики і управляли сервоприводами, знайомилися з технологіями програмування. Один з них продемонстрував маніпулятор власної розробки, який, розпізнаючи голосові команди, пише маркером, а також може стирати написане.

Декан факультету автоматики та комп’ютеризованих технологій професор Олександр Філіппенко висловив надію, що святкування цього свята стане доброю традицією і триватиме багато років, даючи можливість ученим і студентам продемонструвати публіці свої розробки на основі платформи Arduino.

зберегти цю сторінку в PDF