Толерантність – це єдність у всьому своєму різноманітті

02.04.2015

31.03.2015р. в рамках «Комплексного плану заходів, спрямованих на виховання толерантності, інтернаціоналізму, патріотизму в студентському середовищі», затвердженого в.о. ректора ХНУРЕ 27.11.2014р. відбувся урочистий концерт «ХНУРЕ – наш спільний дім», присвячений Дню боротьби за ліквідацію расової дискримінації, вихованню толерантності, взаєморозуміння і дружби між студентами різних національностей.

Захід був організований факультетом навчання іноземних громадян, студентським сенатом ХНУРЕ та студентським клубом ХНУРЕ.

Перед початком концерту у фойє університету викладачі, співробітники та студенти могли ознайомитися з фотовиставкою «Харків очима студентів», на якій були представлені роботи студентів та слухачів, що навчаються на ФНІГ.

Повага, сприйняття і розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження людської особистості – саме це хотіли донести організатори та учасники концерту за допомогою музики і танців, які є унікальною формою спілкування між людьми, сприяють їх зближенню, навіть якщо вони не володіють мовою один одного.

«Ми повинні дбайливо ставитися до історії, культури і традицій один одного, вивчати їх, більше спілкуватися, і тоді ми всі з вами зможемо сказати, що ми толерантні. І такі прояви темних сторін людської душі, як расизм, націоналізм, назавжди зникнуть з нашого життя» – з цими словами, звернулася до всіх присутніх професор Лєсна Н.С., яка відкривала урочистий концерт.

З вітальним словом виступив декан ФНІГ професор Омаров М.А.: «Вітаю вас із сьогоднішнім святом, з Днем боротьби за ліквідацію расової дискримінації, Днем толерантності. У нашому університеті навчаються студенти більш ніж 60-ти національностей. Ми всі різні: ми відрізняємося кольором шкіри, традиціями, звичаями, мовами, але нас усіх об’єднує спільний дім, ім’я якому ХНУРЕ. Дуже хочеться, щоб в цьому домі нам жилося затишно, комфортно. Це залежить від кожного з нас. Тому я закликаю всіх ставитися один до одного толерантно, поважати один одного, намагатися зрозуміти один одного. Від цього залежить і наш успіх, і наша перемога ».

Помічник ректора з організаційно-виховної роботи доцент Сакало Є.С. у своєму зверненні сказав: «Толерантність – це таке поняття, таке почуття, яке ми б хотіли, в першу чергу, відчувати по відношенню до себе, і яке не менш важливо дарувати оточуючим нас людям. У нашому університеті немає «іноземних» студентів, у нас є студенти з різних країн – це принципова відмінність, тому що не важливо, якої ти національності, важливі два поняття: наскільки ти є патріотом свого університету і наскільки якісно проводиш роки, перебуваючи в університеті з точки зору навчання та соціалізації. Те, що в нашому університеті навчається багато студентів з різних країн, дуже важливо. Це говорить про те, що наш університет по-справжньому престижний, що він міжнародний, що ім’я ХНУРЕ знають у багатьох країнах світу. З іншого боку, всі ви маєте різну культуру, різні потреби, спілкуєтеся різними мовами, і це змушує нас шукати нові форми співпраці з вами, народжує бажання краще знати вашу мову, краще розуміти вашу культуру. І, таким чином, спілкуючись з вами, ми й самі стаємо трішки краще, трішки сильніше. Ми вчимо вас, а ви вчите нас, тому я хочу побажати всім, дорогі друзі, щоб від спілкування один з одним всі ми ставали і краще, і добрішими, і сильніше! »

З вітальним словом до присутніх звернулася голова Студентського Сенату ХНУРЕ Романовська Владислава: «Шановні студенти та викладачі, те, що в нашому університеті навчаються студенти з різних країн, з різних куточків світу – це по-справжньому велика гордість для нас і водночас – це велика відповідальність. Дуже хочеться, щоб наш університет завжди залишався рідним домом для всіх студентів, незалежно з якої країни вони приїхали сюди вчитися. Будинком, в якому завжди цінують дружбу, в якому завжди панує взаєморозуміння. Будинком, в який хочеться повертатися знову і знову. Іноземні студенти, яких об’єднав разом факультет навчання іноземних громадян, – це невід’ємна частина нашого університету. Але не тільки іноземних студентів об’єднав ФНІГ, факультет проводить колосальну роботу, об’єднуючи подібними заходами всіх студентів університету – і іноземних, і українських – разом. Хочеться побажати, щоб університет і далі продовжував розширювати кордони, і щоб через багато років іноземні студенти, які приїхали до нас з різних країн, завжди згадували про університет з великим теплом, повагою та любов’ю».

В ході урочистого концерту був продемонстрований відеоролик, що був відзнятий телецентром нашого університету, про те, що думають студенти, які приїхали до нас з різних країн, про толерантність і дружбу. Інтернаціональна група ведучих концерту: Отебаева Зауре з Казахстану, Худайберенова Айгуль з Туркменістану, Морозов Ігор і Ковальов Євген (Україна) яскраво і натхненно вели концертну програму, їхні промови буяли цитатами про толерантність і дружбу великих представників усіх часів і народів. Номери, представлені учасниками концерту, залишили яскраві і незабутні враження. Подібні заходи мають стати традиційними в нашому університеті.

зберегти цю сторінку в PDF