Чергове досягнення програмного забезпечення CoLiTec

26.05.2014

21 травня був відкритий астероїд 2014 KH2 (MPEC 2014-K23 : 2014 KH2), який наближається до Землі. Його розмір становить 400-1000 метрів і з часом може бути визнаний потенційно небезпечною загрозою для нашої планети. Астероїд відкрив на віддаленій обсерваторії ISON-MN (штат Нью-Мексико, США) Леонід Єленін – співробітник Інституту прикладної математики ім. М. В. Келдиша РАН.

Відкриття зроблене з використанням програми автоматичного пошуку астероїдів на серії ПЗС-кадрів – CoLiTec . Слід нагадати і наголосити, що програма розроблена групою аспірантів і здобувачів кафедри електронних обчислювальних машин Харківського національного університету радіоелектроніки (А.Б. Брюховецький, Е.Н. Диков, М.М. Безкровний, Н.С. Соковікова, С. В. Хламов, Я.С. Мовсесян) під керівництвом професора Вадима Євгеновича Саваневича.

Всього з використанням CoLiTec було відкрито 4 комети з 7, які були виявлені в зарубіжних лабораторіях більш ніж за 20 останніх років. Всього за допомогою програми CoLiTec відкрито понад 1500 астероїдів. Серед них 5 об’єктів з 17, які наближаються до Землі, відкритих за всю історію радянської та пострадянської астрономії, 21 троянський астероїд Юпітера і 1 кентавр з двох, відкритих за кордоном. Ще 3 астероїдам були присвячені окремі електронні циркуляри МРС. За 2011 і 2012 роки зарубіжні дослідники з використанням CoLiTec зробили 80 % спостережень і 75 % попередніх відкриттів астероїдів.

Вітаємо дослідницьку групу CoLiTec ХНУРЕ з черговим досягненням і бажаємо побільше нових успіхів.

зберегти цю сторінку в PDF