Американська Асоціація географів розпочинає співпрацю з ХНУРЕ за проектом «Міста другого порядку», який фінансується урядом США

05.02.2016

3 лютого ХНУРЕ відвідала делегація асоціації географів США під керівництвом головного географа Держдепартаменту США Лі Шварца. «Нам рекомендувало зустрітися з вами посольство США в Україні як з Університетом, який став активно розвиватися, залучати нові проекти, і є відкритим для діалогу. Крім того, нам розповіли, що тут є наукові розробки в галузі використання GIS та антикризових проектів», – зазначив географ Державного департаменту США Лі Шварц.

Він розповів учасникам зустрічі про новий проект «Міста другого порядку», який охоплює міста, що не мають статусу столиць (http://secondarycities.state.gov.ua), і який впроваджується Американською асоціацією географів за підтримки Державного департаменту США. Проект стосується підтримки розвитку електронної інфраструктури міст, створення відкритих баз даних з управління міським середовищем.

Робоча зустріч відбулася на кафедрі системотехніки факультету комп’ютерних наук, де вчені на чолі з завідувачем кафедри Ігорем Гребенников, деканом факультету комп’ютерних наук Андрієм Єрохіним і проректором Станіславом Ігнатьєвим презентували систему з попередження надзвичайних ситуацій на різних рівнях: Харківська область – Харків – район міста – окреме підприємство. З американської сторони у зустрічі брали участь виконавчий директор Американської асоціації географів Дуглас Річардсон, директор регіонального управління ESTH Hub Раффі Баліан, перший секретар Посольства США в Угорщині, професор Університету Колорадо Мелінда Лаітурі, професор Каліфорнійського університету Метью Гамільтон.

За результатами робочої зустрічі сторони домовилися про формування пакету проектних пропозицій від Харківського національного університету радіоелектроніки, які стануть основою для співпраці в рамках проекту «Міста другого порядку».

Декан факультету комп’ютерних наук Андрій Єрохін повідомив, що Харків – перше місто, а ХНУРЕ – перший університет, до якого представники Асоціації завітали з візитом. «Розраховуємо, що результатом сьогоднішньої зустрічі стануть інвестиції, які прийдуть на розвиток систем попередження і прогнозування надзвичайних ситуацій на Харківщині. На факультеті є 5 кафедр, які можуть забезпечити повний цикл розробок такої системи», – зазначив А.Ерохін.

Завкафедри системотехніки Ігор Гребенник зазначив, що американська делегація добре знайома з працями патріархів кафедри професора Кузьміним і професора Петрова, які вже не працюють в вузі. «Нам приємно, що вдається продовжувати починання наших вчителів, і сподіваємося, що кафедра і факультет виступлять повноцінними партнерами в україно-американському проекті», – сказав він.

«Важливо, щоб реалізація проекту об’єднувала зусилля Університету, місцевої влади та громад, для яких розробляється продукт», – підкреслив проректор з науково-методичної роботи Станіслав Ігнатьєв.

зберегти цю сторінку в PDF