Актуальні теми «круглого столу»

10.10.2014

В конференц-залі нашого університету 9 жовтня відбувся спільний «круглий стіл» Студентського сенату університету, Студентського сенату факультету навчання іноземних громадян (ФНІГ), представників ректорату та факультетів університету.

Захід був присвячений вихованню патріотизму, толерантності у студентському середовищі.
Ідея цього заходу була запропонована помічником ректора з виховної роботи Є.С. Сакало і активно підтримана деканом ФОІГ професором М.А. Омаровим.

У роботі круглого столу взяв участь виконуючий обов’язки ректора ХНУРЕ, професор Володимир Петрович Машталір, який у своєму короткому виступі підкреслив важливість таких спільних зустрічей українських та іноземних студентів.
У виступі М.А. Омарова прозвучали цілі і завдання «круглого столу»: «…виховання патріотизму, з одного боку, та толерантності й поваги до всього «не своєму», з іншого боку, – ці процеси йдуть у всіх країнах світу і тісно взаємопов’язані! Кожен з нас може опинитися гостем в іншій країні, де люди розмовляють чужою мовою, де закони, традиції та свята не схожі на ті, до яких ми звикли. У цій ситуації ми будемо раді, якщо долати труднощі, з якими ми зіткнулися, нам допомагають ті, хто поряд живе і навчається.

Жоден університет не мислить свою історію без студентів з інших країн. За роки навчання вони так міцно вливаються в студентське братство, що й університет, і місто, та країна стають другою домівкою, другою батьківщиною! Я знаю сотні прикладів, коли іноземні випускники мріють повернутися туди, де пройшла їхня молодість, де живуть їхні українські однокурсники-друзі. І українські друзі чекають на них теж. Коли виникають такі почуття? Коли є взаємна повага і взаємне бажання зрозуміти один одного. Ось так можна сформулювати мету нашої сьогоднішньої зустрічі. Для нас важливо обговорити питання: що необхідно зробити, щоб замість понять іноземний студент і український студент ми могли говорити одне, спільне для всіх – студент університету!».

В рамках активної дискусії активісти Сенату університету та Сенату ФОІГ з Туркменістану, Азербайджану, Нігерії, Узбекистану, Анголи, Казахстану, Туреччини мали можливість поділитися своїми пропозиціями, ідеями та планами. Вони обговорювали, як через толерантність, активну участь у різних заходах в університеті, використання можливостей соціальних мереж, а також знайомства з культурою один одного іноземним студентам і студентам-українцям можна ще більш згуртуватися, дружити і працювати над спільними проектами. Круглий стіл пройшов в теплій і дружній обстановці.

Всі висловлені пропозиції будуть відображені в проекті рішення і закріплені наказом університету, тим самим будуть закладені основи комплексної і системної роботи з інтернаціонального виховання студентів.

зберегти цю сторінку в PDF