100 днів роботи ректора Валерія Семенця.

09.06.2017

Для кожної людини, що займає керівну посаду, особливо якщо вона відповідально ставиться до роботи, 100 днів  - дуже важлива дата. Саме «100 днів» у демократичних країнах, де на більшість керівних посад кандидати обираються громадою, прийнято вважати першим серйозним періодом, за який посадовець повинен відзвітувати, а громадськість може скласти свою оцінку дій робітника. 

Так 9 червня виповнюється 100 днів з того моменту, як заступник голови – керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев представив колективу Харківського національного університету радіоелектроніки новообраного керівника вишу – доктора технічних наук, професора Валерія Семенця.

Що ж вдалось зробити команді ректора Харківського національного університету радіоелектроніки за ці 100 днів?

Для абітурієнтів, які в цьому році вже будуть визначатися з вибором навчального закладу, Харківський університет радіоелектроніки було проведено спеціальні олімпіади та змагання:

 • «Всеукраїнська олімпіада для вступників»
 • «Програмування мобільних роботів»
 • «Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій».

А також інші олімпіади та заходи для школярів, які додадуть вступникам додаткові бали до сертифікату ЗНО, а також познайомлять їх із закладом та наукою, дадуть краще усвідомлення вибраної спеціальності. Крім того, понад двісті абітурієнтів з різних куточків України прийняли запрошення Харківського національного університету радіоелектроніки і прийшли до вишу на День відкритих дверей.

Для студентів

Якісна, професійна та сучасна освіта – головний вектор роботи керівництва ХНУРЕ. Підтверджуючи цю тезу, можна згадати всі ті програми та проекти, які наразі діють та втілюються в університеті. Наприклад, Харківський національний університет радіоелектроніки уклав договір про реалізацію програми подвійного дипломування з польським Університетом Економіки в Бидгощі, вдало проводить всеукраїнські студентські олімпіади, бере участь у організації та проведенні наукових семінарів, виставок і конкурсів.

Іміджеві проекти

З метою підвищення іміджу закладу та зацікавленості зі сторони абітурієнтів, адміністрація університету постійно бере участь у різноманітних освітянських, наукових та кар’єрних виставках. Таких як:

 • з 27 по 28 січня – у 5-й  Міжнародній виставці «Абітурієнт», яка проводилась Сумською торгово-промисловою палатою у виставковому центрі «Ільїнський» у   м. Суми. Нагорода – грамота організаторів. Після виставки в журналі Сумської ТПП була розміщена стаття про ХНУРЕ, в якій детально описана діяльність та досягнення нашого університету.
 • з 7 по 8 лютого  – у «Ярмарку вишів», який проводився у Харківській обласній бібліотеці для  юнацтва.
 • з 16 по 18 лютого – у Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – 2017» та «Навчальні технології», які проводились у Мінському Палаці спорту (Республіка Білорусь), що дало змогу встановити контакти з університетами Білорусі, Казахстану та країн Балтії і розпочати з ними роботу.  До речі, наш університет був єдиним з навчальних закладів, що представляли Україну на цьому заході.
 • з  22 по 24 лютого – у 13-й  Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – 2017», яка проводилась у міському Палаці культури  м. Кременчук. Нагорода – грамота  організаторів.
 • з 16 по 18 березня – у 12-й  виставці «Сучасні заклади освіти – 2017» та 5-й виставці іноземних навчальних закладів  «World Edu», які проводились у Київському Палаці для дітей та юнацтва. Нагорода - грамота МОНУ та АПН « За активну участь у створенні сучасної системи національної освіти».
 •  з 6 по 8 квітня – у спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра  – 2017» та міжнародній виставці «Освіта за кордоном»,  які були проведені у м. Києві в Українському домі МОНУ та АПН.  Нагороди: Гран- прі у номінації «Інформаційні ІТ-технології у вищих навчальних закладах» та Почесне звання  «Лідер вищої освіти України».
 • з 10 по 11 квітня – у виставці «Полтавський абітурієнт – 2017». Нагороди – грамота  організаторів  «За показ впровадження новітніх технологій та методів навчання».
 • з 12 по 14 квітня – у 11-й спеціалізованій міжнародній виставці «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном – 2017», яка була проведена за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації та Департаменту освіти Харківської міської ради у міському Палаці спорту. На цьому заході наш університет був представлений на трьох майданчиках: спільний стенд з Університетом економіки з м. Бидгощ (Польща), з яким ми маємо угоду про співробітництво, власний стенд ХНУРЕ та спецекспозиція «Кіберпростір».

Також розробка студента  ХНУРЕ Микити Домінова була представлена на виставці «Hannover Messe». Ця промислова виставка-ярмарок  є найбільшою та найвідомішою у світі, вона проводиться в Ганновері (Німеччина). Зазвичай у виставці беруть участь близько 6 тисяч експонентів і близько 200000 відвідувачів.

Міжнародна діяльність:

 • ХНУРЕ відвідала делегація високопосадовців зі США.

Харківський національний університет радіоелектроніки відвідав керівник компанії «Giuliani Security & Safety LLC» Джон Хувейн, який готує звіт про соціально-економічний розвиток Харкова для радника Президента США Д. Трампа, колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані. Делегацію ознайомили з сучасними науково-технологічними розробками та досягненнями закладу.

 • Делегація організації «Human Study e.V».

У Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулася зустріч ректора ХНУРЕ Валерія Семенеця з представником організації «Human Study e.V» Крістіаном Шлірфом і директором Українського НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніною Салєєвою, під час якої сторони обговорили можливості розвитку кафедри біомедичної інженерії.

(«Human Study e.V» – це гуманітарна, некомерційна неурядова організація, місія якої полягає в тому, щоб забезпечити сучасні освітні можливості в галузі фізичної реабілітації для працівників охорони здоров’я в країнах, що розвиваються, а також тих країн, що спустошені війнами та стихійними лихами)

 • ХНУРЕ відвідала делегація з КНР.

25 травня Харківський національний університет радіоелектроніки відвідала делегація представників високотехнологічної корпорації «China Aerospace Science and Technology Corporation» для знайомства з освітнім закладом, його науковим потенціалом і можливостями.

 • У ХНУРЕ пройшла зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Естонії в Україні.

У Харківському національному університеті радіоелектроніки пройшла зустріч між адміністрацією вишу і Надзвичайним та Повноважним Послом Естонії в Україні, в рамках якої ректор ХНУРЕ, професор Валерій Семенець і Ґерт Антсу обговорили перспективні напрямки співпраці та взаємодії між ХНУРЕ та Естонською Республікою.

 • Професор Олег Аврунін представив наукову групу ХНУРЕ на міжнародній французько-українській конференції

20 квітня в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна відбулася Міжнародна французько-українська конференція, French – Cern – Ukrainian Workshop on Medical Physics and Imaging, присвячена проблемам отримання і обробки біомедичних зображень.

Від ХНУРЕ в роботі семінару брала активну участь наукова група професора Олега Авруніна з доповідями, присвяченими обробці Мікро – КТ – зображень, технологій планування хірургічних операцій в нейрохірургії та отоларингології. Був продемонстрований багаторічний досвід, отриманий в результаті співпраці з міжнародними програмами DAAD, ERASMUS +, TEMPUS EANET, з лабораторіями Університету ім. Лейбніца (м Ганновер).

 • В ХНУРЕ презентували стипендіальну програму німецької економіки для України

Стипендіальна програма є проектом двосторонньої співпраці між Німеччиною та Україною. Програма має на меті надати українським студентам можливість пройти виробниче стажування на провідних підприємствах Німеччини та здобути цінний практичний досвід

Співробітництво:

 • Радіоастрономічний інститут та ХНУРЕ побудують телескоп

24 травня, у стінах Харківського національного університету радіоелектроніки, відбулась зустріч між керівництвом Радіоастрономічного інституту НАН України та ХНУРЕ, де науковці обговорили спільні проекти та можливості.

 • ХНУРЕ та IBM підписали меморандум про взаєморозуміння

Сторонами були розглянути питання щодо можливості створення Академічного центру компетенції IBM, який дасть можливість вишу освоїти передові технології компанії IBMдля використання в процесі впровадження та розповсюдження концепції IBM Internet of Things, Cloud Computing and Big Data у навчальному процесі та під час проведення некомерційних наукових досліджень. 

 • Участь у роботі  форуму ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Республіки Польща

6 квітня в залі засідань Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулось спеціальне спільне засідання конференції ректорів технічних університетів Республіки Польща та Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України, в якому взяв участь ректор ХНУРЕ, професор Валерій Семенць. Форум проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща та Польскої освітянської фундації «Perspektywy».

Метою проведення форуму є питання розвитку інтеграції освіти, науки та інновації в контексті співпраці технічних вишів України та Республіки Польщі, а також спільна участь у європейських програмах.

 • ХНУРЕ підписав угоду з польським Університетом Економіки в Бидгощі

14 березня Харківська національний університет радіоелектроніки уклав договір про реалізацію програми подвійного дипломування з польським Університетом Економіки в Бидгощі. Угоду про співпрацю підписав ректор ХНУРЕ Валерій Семенець та представник Університету Економіки (WSG) Світлана Кашуба. Згідно з угодою про реалізацію програми подвійного дипломування за напрямом «Мехатроніка», спеціалізація – Інформаційні системи на виробництві (рівень магістр), студенти будуть проходити навчання аудиторно та дистанційно, а також відвідувати заняття в літній школі. Студенти, які закінчили програму подвійного дипломування, отримають диплом про вищу освіту Університету Економіки в Бигдощі (WSG) за напрямом «Мехатроніка».

 

Також, за 100 днів Валерія Семенця на посаді ректора для Харківського національного університету радіоелектроніки та його співробітників було:

 •  Підвищено заробітну платню згідно постанови Кабінету Міністрів, при цьому виплачуються надбавки викладачам 1млн 200тис гривень на місяць за рахунок спецфонду.
 •  20 млн. гривень розміщено на депозитних рахунках 3 державних банків.
 • Проведено конкурс на заміщення вакантних посад 4 деканів та 10 зав. кафедр. Конкурсу не було декілька років. З переможцями підписані контракти.
 • Зроблені перші кроки до фінансової самостійності кафедр.
 • Сформовано наглядову раду, на цей день ми очікуємо від МОН підписання відповідного наказу.
 •   Проліцензовано 4 нові спеціальності(2 бакалавра та 2 магістра)-  авіоніка та кібербезпека, проведено акредитацію 9 спеціальностей бакалаврів, ще 9 знаходяться на розгляді в МОН.  З цього року починається набір на 9 нових спеціалізацій магістрів та 18 спеціалізацій бакалаврів.
 • Відремонтовані та введені в навчальний процес 11 аудиторій, а ще 6 знаходяться в стадії ремонту.
 • Проводиться тестування WIFI мережі, що значно поліпшить навчальний процес.
 •  Підписано меморандуми з університетами Польщі та Швеції про подвійні дипломи.
 • З університетами КНР ведуться наукові розробки в області біоінженерії та радіочастотного менеджменту. В червні з офіційним візитом у КНР буде наша делегація.
 • Перероблено Статут Університету та оновлено склад Вченої ради.
 • На позачерговій конференції переобрано органи студентського самоврядування.
 • Наші студенти стали переможцями та призерами 6 олімпіад.
 •  Було створено та відремонтовано спортзалу в гуртожитку №1.
 •  Отримано персональне запрошення для участі у VI Конгресі ініціатив Східної Європи (Люблін, Польща).

 

 
 

зберегти цю сторінку в PDF