Новини університету


20170714_135032

Студенти ХНУРЕ взяли участь у міжнародній літній школі з програмування у місті Бидгощ Республіки Польща

В рамках договору про співпрацю між Харківським національним університетом радіоелектроніки та Університетом Економіки WSG, у місті Бидгощ було проведено першу міжнародну літню школу з програмування.

Студенти ХНУРЕ проявили себе активними слухачами, в повному обсязі та на високому рівні виконали проекти в межах запланованої програми занять. Учасники школи мали зустріч з ректором Університету Економіки WSG професором Вєславом Ольшевським та з проректором з міжнародної діяльності Маженою Собчак, які особисто привітали студентів університету радіоелектроніки та вручили їм Сертифікати учасників школи з програмування.

Після повернення ректор, професор Валерій Семенець особисто привітав студентів з успішним закінченням занять у літній школі.
«Ці сертифікаті не тільки підтверджують високий рівень ваших знань, а також підвищують імідж нашого університету у міжнародній науковій спільноті», – зауважив ректор ХНУРЕ.

25.07.2017
19198281_875013702660892_334174761_n

У ХНУРЕ розроблено генератор газу Брауна

Однією з нових розробок студентів кафедри КІТАМ стала розробка генератора газу Брауна – одного з варіантів альтернативних джерел отримання енергії.

У генераторі газу Брауна хімічна реакція електролізу протікає безпосередньо в електролізері, після чого виділяється газ Брауна – водень і кисень. Задіяний спеціальний електроліт, який складається з каталізатора і дистильованої води. Утворений газ виходить з верхнього штуцера електролізера по трубці, направляється він в окрему ємність – водяний затвор. Він заходить знизу, очищається від піни, піднімається у вигляді газу над рівнем води, проходить через фільтр уловлювання вологи, потім через зворотний клапан у повітряний колектор і звідти   – в камеру згоряння.

У результаті згоряння газу з’являється сухий пар, який очищає клапани і поршні від нагару, покращує теплообмін, а це, в свою чергу, збільшує ресурси двигуна. На вихлопі виходить водяна пара і кисень, кожен літр води при цьому розширюється на 1800 літрів пального газу, який і штовхає пристрій вперед. Кисень при цьому береться з води, яка використовується для отримання газу.

 

Довідка:

Газ Брауна, який часто називають як HHO або гримучий газ – це 2 частини газоподібного водню, і одна частина кисню. Унікальність газу Брауна полягає в тому, що він існує не в молекулярній формі O2 і H2 молекули – тут вони присутні в одноатомному стані (один атом на молекулу). У цьому стані, коли відбувається згоряння водню, виробляється енергії у 3.8 рази більше.
Необхідно відзначити результати отримані при використанні газу Брауна в двигунах внутрішнього згоряння. Одноатомний водень є каталізатором для різних видів палива, на основі вуглеводнів. Так, під час введення газу Брауна у впускний колектор відбувається підвищення потужності, пробігу та більш чисте горіння, що є запорукою зменшення шкідливих викидів.

19.07.2017
IMG_0025

Мобільний та бюджетний вітрогенератор – нова розробка у ХНУРЕ

У ХНУРЕ співробітники кафедри КІТАМ створюють альтернативне джерело енергії – вітрогенератор. Особливість розробки полягає в мобільності та бюджетності, чого не можна сказати про повітряні та стаціонарні вітрогенератори. Принцип роботи полягає в тому, що обертання викликає три види фізичного впливу на лопаті гвинта – імпульсну силу і підйомну, гальмівну. Перші дві розкручують маховик, створюючи магнітне поле нерухомої частини генератора. При цьому генератор виробляє змінний нестабільний струм, який випрямляється в контролері. Постійний струм контролера призначений для заряду акумуляторів. Одночасно до акумуляторів приєднано інший пристрій – інвертор, що перетворює постійну напругу акумуляторів в змінну однофазну напругу 220 В 50 Гц або трифазне – 380/220 В, що використовується споживачем для живлення навантаження.

Оскільки у пристрій вмонтований електричний генератор, який переробляє механічну енергію на електричне поле, саме в момент обертання рамки з’являється електрорушійна сила. 

19.07.2017
IMG_9906

Ректор ХНУРЕ проінспектував хід ремонтних робіт в аудиторіях університету

Сьогодні вранці, разом із проректором з адміністративно-господарської роботи Євгеном Краснокутським, ректор Харківського національного університету радіоелектроніки, професор Валерій Семенець проінспектував хід ремонтних робіт у аудиторіях корпусу «ІГ», які вже у цьому році мають прийняти до своїх стін іноземних студентів.

 

19.07.2017
139358

У Польщі розпочала роботу Міжнародна літня школа з програмування

В рамках Договору про співпрацю між ХНУРЕ та Університетом Економіки (WSG), який на не так давно був підписаний ректором Університету радіоелектроніки, професором Валерієм Семенцем, 12 липня в місті Бидгощ (Польща) розпочала свою роботу Міжнародна літня школа з програмування, яка вперше стартувала при активній підтримці ректорів обох вишів.

У роботі школи беруть участь провідні фахівці ІТ-компаній Польщі і викладачі університету WSG. Серед учасників школи – студенти другого і третього курсів різних спеціальностей ХНУРЕ. В ході занять представники ІТ-компаній проведуть серію майстер-класів для студентів щодо перспективних напрямків в даній галузі. Програма Літньої школи предусмарівает відвідування навчальних закладів міст Турунен, Сопота, Гдині та Гданська, а також знайомство з визначними пам’ятками міста Карлскрона (Швеція).

 За підсумками занять всі студенти отримають сертифікат.

14.07.2017
IMG_9875

У ХНУРЕ відбулась зустріч з представником венчурного фонду Ukraine Phoenix Чарльзом Уайтхедом

Чарльз Уайтхед – американський банкір, фахівець з фінансових ринків, бізнес-транзакцій, капіталізації нематеріальних активів та співзасновник венчурного фонду Phoenix. Венчурний фонд Ukraine Phoenix створено інвесторами із США. Він фінансуватиме пошук і оформлення у вигляді бізнес-проектів розробок харківських вузів.
«Наш Університет завдяки налагодженню співпраці фондом Phoenix та іншими бізнес-інституціями зможе долучитися до проекту комерціалізації наукових розробок вишів Харківщини та отримати додаткові інвестиції, що в цілому буде сприяти інноваційному розвитку ХНУРЕ», – зауважив під час зустрічі проректор з інноваційно-корпоративної роботи та адміністрування Василь Россіхін.

 

13.07.2017
IMG_9833

У ХНУРЕ відкрились двері приймальної комісії

З сьогоднішнього дня у Харківському національному університеті радіоелектроніки розпочала працювати приймальна комісія, яка відчинила двері закладу для всіх абітурієнтів України та зарубіжжя. Також відкриття заходу відвідав ректор вишу, професор Валерій Семенець, який привітав молодь та висловив задоволення щодо інтересу до нових спеціальностей, які лише нещодавно були впроваджені в університеті. Комісія працює з 9:00 до 17:00 Адреса: проспект Науки, 14

 
 
 
12.07.2017
IMG_9802

В ХНУРЕ пройшов випускний бакалаврів факультету автоматики та комп’ютеризованих технологій

Сьогодні в стінах Харківського національного університету радіоелектроніки відбувся урочистий захід, присвячений випуску бакалаврів факультету АКТ.
Вітаючи колег проректор з науково-методичної роботи Ігор Рубан побажав їм творчого натхнення та сил у майбутній професійній діяльності.
«Ви вчитеся на одному з кращих факультетів нашого університету, так як цей факультет дуже щільно пов’язаний з промисловістю, а це фундамент розвитку нашої країни», зазначив професор Ігор Рубан.

11.07.2017
IMG_9662

У ХНУРЕ пройшов випускний факультету ком’ютерних наук

Сьогодні у стінах Харківського національного університету радіоелектроніки пройшов урочистий захід, присвячений останньому дню навчання для студентів-випускників факультету КН.

Вітаючи колег, ректор ХНУРЕ, професор Валерій Семенець побажав молодим науковцям творчої наснаги, сил та працьовитості у майбутній професійній діяльності.

 

04.07.2017
semenecvv-240x360

Офіційна заява ректора ХНУРЕ Валерія Семенця щодо установки рекламної стели біля університету

Шановні колеги!
Навколо нашого Університету виникла ситуація, яка потребує наших спільних зусиль у її вирішенні. Я, як і ви, обурений епізодом щодо установки рекламної стели компанії «SOCAR Energy Ukraine» біля будівлі ХНУРЕ. Наразі ми розглядаємо декілька можливостей вирішення цієї ситуації, і повідомляю вам, що ми будемо діяти в рамках правового поля та зробимо все від нас залежне, щоб зовнішній вигляд вишу відповідав нашому уявленню, науковців та викладачів, про те, як має виглядати територія біля «храму науки».

 Ректор ХНУРЕ, професор Валерій Семенець

04.07.2017