Студентські наукові товариства ХНУРЕ і ХНМУ продовжують плідну співпрацю

21.12.2016

На кафедрі біомедичної інженерії ХНУРЕ пройшов запланований «круглий стіл» студентського наукового товариства Харківського національного університету радіоелектроніки та Харківського національного медичного університету. Він став уже третім за після проведених у жовтні і листопаді на кафедрах оториноларингології і оперативної хірургії і топографічної анатомії ХНМУ. Щоб студенти-медики могли ознайомитися з роботою реального обладнання лабораторії біомедичних 3D-технологій ХНУРЕ, він був організований як майстер-клас. Модератором «круглого столу» став професор кафедри біомедичної інженерії Олег Аврунін.


На зустрічі з вітальним словом виступив проректор з наукової роботи ХНМУ професор Валерій Мясоєдов. Були присутні завідуючі кафедрами: біомедичної інженерії – професор Анатолій Бих, оториноларингології – професор Анатолій Журавльов, нейрохірургії – професор Володимир П’ятикоп, оперативної хірургії і топографічної анатомії – професор Володимир Дуденко.
Великий інтерес викликали доповіді.
Магістр Ганноверського університету ім. Лейбніца Макс Фільзов познайомив присутніх з результатами 3-місячної практики на кафедрі біомедичної інженерії ХНУРЕ за програмою Erasmus +, в області 3D-сканування.
Студент групи БМІу-15-1 Олексій Перепелиця в співавторстві з асистентом кафедри оториноларингології Юлією Калашник представив доповідь, присвячену розвитку студентського старт-апу на виробництво персоналізованих сплінтів для риносептопластики в рамках Tempus-проекту.
Асистент кафедри біомедичної інженерії Максим Тимкович підготував виступ за матеріалами своєї кандидатської дисертації, присвяченої комп’ютерному планування нейрохірургічних операцій.
Студентам-гуртківцям було цікаво послухати про технології комп’ютерного планування в нейрохірургії – свого роду вищому пілотажі біомедичної інженерії, що включає в себе і найсучасніші засоби 3D-візуалізації, алгоритми нейронавігації, і засоби функціонального контролю – такі як електроенцефалографія, міографія та інші.
Кільком студентам і співробітникам кафедр ХНУРЕ і ХНМУ за участь в конференціях першої половини грудня були також вручені сертифікати.
На майстер-класі магістр Макс Фільзов і професор Олег Аврунін продемонстрували роботу 3D-сканера і 3D-принтера, що особливо зацікавило студентів-гуртківців.
Перший в Україні двосторонній обмін в рамках програми Erasmus+ успішно завершується. І за його результатами вже нові студенти з Німеччини і України готові продовжити роботу і навчання, що дозволяє на ділі продемонструвати розвиток євроінтеграційних процесів у вищій освіті.