Тамара Борисівна Грищенко

Тамара Борисівна Грищенко
Директор бібліотеки, член Вченої ради, член НМР

Освіта та кар’єра

Закінчила Харківський державний інститут культури за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» (диплом з відзнакою).

Має свідоцтво про підвищення кваліфікації Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, в категорії «Директори бібліотек внз».

З 1977 року працює у виші: до 1993 року – у відділі науково-технічної інформації, до 2002 року – завідувачка відділом автоматизації бібліотеки;

З 03.09.2002 р.– директор бібліотеки.


Освітня діяльність

Є головою ДЕК та керівником практики студентів факультету соціальних комунікацій ХДАК.


Наукова діяльність

Є членом Вченої ради та Навчально-методичної ради (Секція 1) університету. Бере участь у науково-практичних заходах ХНУРЕ та бібліотек інших закладів вищої освіти. Має понад 40  публікацій (доповіді та статті) з питань формування бібліотечних ресурсів, історії науки і техніки, використання інформаційних технологій та сервісів у бібліотечній справі.


Міжнародна діяльність / участь у міжнародних проектах

Стажувалась  у 2004 році у бібліотеці Ганноверського університету (Німеччина). Брала участь у програмі INTAS «Доступ до електронних журналів для вчених нових незалежних держав» (2003-2005). Зараз є керівником робіт з тестування відкритої електронної платформи порталу Довіра (по проекту міжнародного консорціуму Tempus) на прикладі розгорнутого окремого екземпляру онтологічного порталу для бібліотеки та наповнення бази знань порталу публікаціями науково-педагогічних працівників з БД Scopus.


Громадська діяльність

Є членом Української бібліотечної асоціації (УБА).


Нагороди та премії

Знаки МОН України «Відмінник освіти» (1999) та «Василь Сухомлинський» (2005);

Грамота Головного управління освіти та науки ХОДА.

Має звання переможця конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації – «Директор бібліотеки» (2017).


Публікації та патенти

Більше ніж 40 публікацій