Сергій Григорович Удовенко

Сергій Григорович Удовенко
Професор кафедри електронних обчислювальних машин, доктор технічних наук, професор

Освіта та кар’єра

Працює в Харківському національному університеті радіоелектроніки з 1971 року на посадах наукового співробітника, асистента, доцента, професора.

В 1971 р. приймав участь у розробці комп’ютерних систем контролю двигунів космічних літальних апаратів (КБ електроприборобудування, м. Харків).

1974-1977 – здобувач Харківського інституту радіоелектроніки за спеціальністю «Автоматичне управління та регулювання»

Спеціальність: 05.13.01 «Технічна кібернетика і теорія інформації»

Тема: «Синтез алгоритмів оптимізації квазістаціонарних об’єктів безперервної технології». Захист 17.11.1977 р. на засіданні Вченої Ради Харківського інституту радіоелектроніки.  Науковий керівник Салигін Валерій Іванович.

2004 р. докторська дисертація на тему «Субоптимальне керування багатозв’язними стохастичними об’єктами на основі байєсівського підходу» (наукова спеціальність – «Системи та процеси керування»).

З 2004 р. – професор кафедри електронних обчислювальних машин Харківського національного університету радіоелектроніки.

З 2016 р. – професор кафедри електронних обчислювальних машин ХНУРЕ за сумісництвом.

З 2016 р. – завідувач кафедри інформатики та комп’ютерної техніки Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця.


Освітня діяльність

Викладає курси: «Системи цифрової обробки інформації», «Сучасна теорія управління», «Методи обчислювального інтелекту», «Теорія інформації та кодування»


Наукова діяльність

Наукові інтереси: адаптивне керування стохастичними системами, моделювання динамічних систем, методи обчислювального інтелекту.

Приймає участь у виконанні госпбюджетних та госпдоговірних науково-досліджувальних робіт з розробки теоретичних основ та математичного забезпечення для систем комп’ютерної обробки інформації та систем керування. Є членом спеціалізованих вчених рад К 64.055.03 (ХНЕУ ім. С. Кузнеця) и Д 64.050.07 (НТУ «ХПІ»).


Міжнародна діяльність / участь у міжнародних проектах

В 1980-1981рр. проходив наукове стажування в ВНЗ Чехословаччини.

В 1985-1986 рр. приймав участь у наукових експедиціях з іспитів гідрофізичних автоматизованих станцій в Тихому океані.

В 1987-1990рр. за відрядженням Міністерства освіти СРСР працював доцентом кафедри автоматики Національного інституту нафти, газа та хімії (м. Бумердес, Алжир).


Публікації та патенти

Має близько 250 наукових та 20 навчально-методичних публікацій, в тому числі і за кордоном, 1 патент.