ХНУРЕ у Webometrics Ranking of World’s Universities

Іспанська Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») оприлюднила традиційний рейтинг університетів Webometrics Ranking of World’s Universities за рівнем їх присутності в мережі, який публікується двічі на рік, у січні та липні на офіційному сайті 

Метою рейтингу є підвищення присутності університетів у Інтернеті та сприяння відкритій публікації результатів наукової діяльності.

Webometrics враховує кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, кількість завантажених файлів. Щодо результатів наукової діяльності, враховують дані SCImago про публікації у Scopus та дані цитованості публікацій у відкритому доступі від Google Scholar.

Рейтинг публікується з 2004 року і охоплює понад 27 тисяч університетів та навчальних закладів з усього світу.

 Станом на січень 2019 року ХНУРЕ зберіг 16 місце серед українських ЗВО і зайняв 3818 місце у світі, порівняно із 3859  місцем у липні 2018 (покращення на 41 позицію).

 Серед ЗВО Європи ХНУРЕ посів 1160 місце серед 5896 ЗВО.

Також Харківський національний університет радіоелектроніки потрапив до трійки лідерів ЗВО м. Харкова разом із ХНУ ім. В.Н Каразіна (1 місце) та НТУ «ХПІ» (2 місце), ХНУРЕ – відповідно 3 місце.

У тому числі, за показником Excellence, що показує кількість статей науковців університету, які входять до кращих 10% найбільш цитованих за розрахунками SСImago, ХНУРЕ посідає 10 місце. За показником Openness (цитованість за даними Google Scholar profiles) – 27 місце серед 323 українських ЗВО.