The leaderchip and the active of the Trade Union of the University

    The leaderchip

    Chairman
    Igor I. Klyuchnik

    +38 (057) 702-14-48

    Vice-Chairman
    Vadim A. Feokistov

    +38 (057) 702-14-40

    Chief accountant
    Natalya S. Zagrebelna

    +38 (057) 702-14-40

    Commission on the mass organizational and communication work

    Chairman of the Commission
    Vadim A. Feokistov

    Tatyana V. Shakurova, post-graduate dept.

    +38 (057) 702-14-90

    Lidya B. Sereda, MST dept.

    +38 (057) 702-13-78

    Commission on the protection of labor, social and economic rights and interests of trade union members, law consultations

    Alexander Yu. Panchenko, DOED dept.

    +38 (057) 702-13-62

    Natalya A. Valenda, AI dept.

    +38 (057) 702-14-46

    Victor G. Pyatenko,
    security staff

    +38 (057) 702-13-95

    Yuriy V. Ovsyuchenko,
    EC dept.

    +38 (057) 700-22-84

    Oleg M. Datsok, BME dept.

    +38 (057) 702-14-64

    Commission on mass culture, sports activities, work with children and health

    Chairman of the Commission
    Igor I. Klyuchnik

    Victoriya Ye. Luzanova
    head of the library sector

    +38 (057) 702-14-88

    Oksana K. Konovalenko, 
    Physical Training dept.

    +38 (057) 702-13-28

    Commission on the Labour Protection

    Chairman of the Commission
    Sergey N. Selevko, S.R.

    +38 (057) 702-14-34

    Alexander V. Mamontov, OS dept.

    +38 (057) 702-14-60

    Valentin V. Savin, OS dept.

    +38 (057) 702-14-60

    Housing and consumer commission

    Luydmila V. Andruyshchenko, RES dept.

    +38 (057) 702-15-87

    Anna I. Halanskaya, PFEE dept.

    +38 (057) 702-14-84

    Tatyana G. Gerasimenko,
    steward of maintenance department

    +38 (057) 702-15-52

    Audit Commission

    Chairman of the Commission
    Vladimir L. Basetskiy, RED dept.

    +38 (057) 702-14-44

    Tamila P. Doroshenko, accountant

    +38 (057) 702-13-70

    Nina Yu. Olefirenko, CN dept.

    +38 (057) 702-14-29

    Faculties and departments

    Gladkoskok I.D. - Chairman of the Trade Union Bureau of RE faculty

    Grigoryeva O.V. - Chairman of the Trade Union Bureau of ACT faculty

    Halanskaya A.I. - Chairman of the Trade Union Bureau of EE faculty

    Shtefan N.V. - Chairman of the Trade Union Bureau of TCI faculty

    Valenda N.A. - Chairman of the Trade Union Bureau of CS faculty

    Larchenko L.V. - Chairman of the Trade Union Bureau of CEC faculty

    Ovsyuchenko Yu.V. - Chairman of the Trade Union Bureau of AMM faculty

    Nasonova Ye.I. - Chairman of the Trade Union Bureau of FCT faculty

     

    Other subdivisions

    Chairmans of the Trade Union Bureau

    • Tatyana V. Makarova
    • Nina A. Sukhova

    Trade Union organizers

    • Tatyana I. Khelemendik
    • Svetlana N. Samoed
    • Natalya V. Zazdravnykh
    • Tatyana V. Makarova
    • Valentina V. Venjik
    • Alexander Ya. Prokopenko
    • Mariya Ye. Pikalo
    • Tatyana I. Olenich
    • Tayisiya B. Kotova
    • Irina V. Bublik
    • Inna G. Bolbas
    • Natalya M. Beneshkova
    • Nina A. Sukhova
    • Vera N. Korepanova
    • Tatyana I. Sokolova
    • Vitaliya N. Yanushchets
    • Olga G. Solomakha
    • Valentina N. Plyaka
    • Olga I. Solodka
    • Lyudmila B. Kustova
    • Miroslava T. Demchenko
    • Lyudmila N. Sheptun
    • Veronika I. Moklyak
    • Zoya I. Marakina
    • Valentina I. Yeremenko
    • Lyubov N. Bogatyreva
    • Vladimir S. Tikidji-Hambur'yan
    • Antonina N. Volvenkina
    • Oleg N. Nadtochiy
    • Anna G. Belyaninova
    • Igor D. Andrienko
    • Tatyana P. Dolgopyat
    • Dmitry A. Sheyko