Привітання з міжнародним днем студента

16.11.2015

Шановні студенти Харківського національного університету радіоелектроніки!

17 листопада студентство відзначає своє свято – Міжнародний день студентів.
Історія виникнення цього свята бере свій початок ще у далекому 1939 році. А саме 28 жовтня 1939 року. В окупованій фашистами Чехословаччині празькі студенти та їх наставники-викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Війська окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал, похорони якого переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були заарештовані.

17 листопада окупанти вранці оточили студентські гуртожитки. Понад 1200 студентів були ув’язнені і направлені до концтабору. Дев’ятьох студентів і активістів студентського руху стратили у в’язниці.
Через три роки потому в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, які боролися проти фашизму. На ній було вирішено на честь загиблих 17 листопада щорічно відзначати цю дату як День міжнародної солідарності студентів.
Отже, історія виникнення цього свята сповнена драматизму, але водночас вона втілює і патріотизм, самовідданість та героїзм студентства, яке навіть у важкі часи було в авангарді боротьби, мужності та відданості ідеалам свободи!
Сьогодні українське студентство налічує близько 2,5 млн. чоловік, з них понад 1,5 млн. навчається на денних відділеннях академій, університетів, інститутів, коледжів, технікумів та училищ.
Активна життєва позиція студентства, ініціатива, творчі ідеї завжди були рушійною силою розвитку суспільства.
Студентські роки – це час, який ви з особливою теплотою будете згадувати все життя.
Інформаційна епоха, інноваційні підходи, модернізація всіх сфер життя ставлять завдання безперервно підвищувати рівень своїх знань, не втрачати стимулу до навчання протягом усього життя.
В університеті ви формуєте лідерські якості, вчитеся бути професіоналами, пробуєте реалізувати себе в різних іпостасях – у дослідницькій роботі, громадській діяльності, в художній самодіяльності, спорті, волонтерських проектах. Та головне завдання студента – це навчання.
Своє свято студентство відзначає, як завжди, весело. У цей день об’єднуються всі покоління студентів. Студентство, беззаперечно, є найбільш прогресивною частиною суспільства, і ваше свято – ще одна нагода згадати про це.

Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня студентів та побажання міцного здоров’я, творчого натхнення, справедливих викладачів, щирих друзів, палкого кохання та веселого яскравого настрою!

З повагою,
виконуюча обов’язки ректора
Харківського національного університету радіоелектроніки
Наталя Совєтівна Лєсна;
Ректорат.

cохранить эту страницу в PDF